MediconClinicum

MOVEMBER - měsíc mužské solidarity připadá na listopad.

Movember je charitativní a každoročně se konající genderově zaměřená akce. Účelem akce je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadaná na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) - vyjadřující typicky mužský znak - a listopad (November).

Každoroční celosvětová akce je viditelná už na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek. Záštitu poskytuje nadace Movember, jejímž cílem je zvýšení povědomí o nemoci prostaty, o potřebě včasné detekce. Každoroční preventivní prohlídky mužů od určitého věku jsou prvním krokem k určení diagnózy rakoviny a také základním předpokladem účinné léčby.

Více o rakovině prostaty se dozvíte v textu MUDr. Zdeňka Otavy, urologa z Polikliniky Budějovická ZDE. Níže pak najdete odkazy na výstupy MUDr. Otavy v médiích:

Celoměsíční akce má za cíl vybírání finančního příspěvku mezi přáteli, firmami a sponzory (příspěvek je poukazován přímo na konto organizace nebo vybírán v rámci firem, organizací a skupin různými mechanismy a na konci měsíce poukázán na konto nadace). Organizace nabízí přispění na konkrétní osobu, skupinu lidí nebo jako obecný dar, který bude použit na výzkum a boj proti rakovině, a také na osvětu problematiky.

Kontakty na nadaci a českou verzi domovské stránky nadace, kde se dají tvořit účty:

Poliklinika Vysočany
Sokolovská 304

© 2016 - MEDICON a.s.

e-mail: info@clinicum.cz

Prohlášení o ochraně osobních údajů

holesovice banner pronatal banner